Jak stworzyć dobrą umowę?

Każda umowa przed podpisaniem powinna być sprawdzona przez radcę prawnego pod kątem zgodności z przepisami prawa i tego czy jej postanowienia mogą być dla klienta szczególnie niekorzystne. Badamy te dokumenty pod kątem możliwości ich wypowiedzenia, rozwiązania, odstąpienia i naliczania kar umownych oraz dochodzenia innych roszczeń związanych z umową.

Skontaktuj się z nami

Jakie korzyści otrzymasz, korzystając z wrocławskiej usługi stworzenia umowy?

 

 • skonstruowanie umowy, która zabezpieczy Twoje interesy i pozwoli Ci uniknąć nieprzewidzianych konsekwencji finansowych,
 • współpraca z kancelarią notarialną obsługującą umowy wymagające formy aktu notarialnego,
 • kompleksowa opieka nie tylko podczas podpisywania umowy, lecz także w procesie jej rozwiązywania,
 • możliwość przetłumaczenia umowy na angielski lub stworzenia jej w dwóch językach.

 

Skontaktuj się z nami

Czy ta usługa jest dla Ciebie? Tworzymy umowy dla klientów, którzy:

 • potrzebują profesjonalnie skonstruowanej umowy przeniesienia własności nieruchomości, deweloperskiej, spadkowej dotyczącej nieruchomości, darowizny nieruchomości, umowy spółek,
 • szukają pomocy w stworzeniu umowy nietypowej dla branży IT, obejmującej kwestie licencji, praw autorskich i oprogramowania komputerowego, dla branży budowlanej,
 • wymagają umowy po angielsku.

Skontaktuj się z nami

Co otrzymasz w ramach usługi?

civil-right icon

Pomoc w przypadku chęci wypowiedzenia umowy lub odstąpienia od niej

schedule icon

Stworzenie umowy od podstaw w oparciu o informacje merytoryczne dotyczące branży, w której się specjalizujesz

planing icon

Doradztwo w przypadku nienależytego wywiązania się z postanowień zawartych w umowie

verification icon

Opiniowanie istniejących umów

Umowy w języku angielskim i tłumaczenie umów

Wsparcie w sytuacjach konfliktowych

 

Każda umowa jest przez nas tworzona w taki sposób, aby w pełni zabezpieczać Twoje interesy w ewentualnych sytuacjach spornych. Nasze wsparcie polega również na doradztwie drogi postępowania w przypadku nienależytego wykonania postanowień umowy – zarówno ze strony Twoich kontrahentów, jak i Twojej. Pomagamy w przypadku niepłacenia należności, niedotrzymania poszczególnych punktów umowy, a także w razie konieczności jej wypowiedzenia lub chęci odstąpienia od niej.

 

Jeśli zawarta przez Ciebie umowa ma zostać rozwiązana lub gdy druga strona nie wywiązuje się ze swoich obowiązków wynikających z podpisanej umowy, udzielamy wsparcia prawnego w zakresie:

 • wypowiedzenia/rozwiązania/odstąpienia od umowy,
 • mediacji i negocjacji z kontrahentami,
 • roszczeń wynikających z ustaleń, wraz z udziałem w sprawach sądowych – zarówno w sytuacji gdy to Ty wytaczasz powództwo, jak i wtedy, gdy jesteś pozwany.

 

Rozwiązanie, wypowiedzenie, odstąpienie od umowy – pomoc radcy prawnego

 

Zapewniamy kompleksową opiekę w procesie rozwiązywania umów i łagodzenia sporów lub odzyskiwania należności. Odciążamy Cię z konieczności angażowania w kwestie prawne – Twój udział sprowadza się wyłącznie do aspektów merytorycznych wynikających z konkretnej branży, w jakiej się specjalizujesz.

Nawiązując współpracę z naszą kancelarią prawą, nie musisz samodzielnie zajmować się formalnościami dotyczącymi umowy – kompleksowo zaprojektujemy dla Ciebie dokument, w którym zawarte będą wszystkie ważne kwestie regulujące sposób współpracy lub wykonywania usług. Nie jesteś pewien, czy umowa zaproponowana Ci przez partnera biznesowego jest dla Ciebie korzystna? Potrzebujesz konsultacji i wprowadzenia ewentualnych poprawek? Radca prawny nie tylko tworzy je od podstaw, lecz również dokonuje oceny stworzonych już dokumentów i opiniuje je dla Ciebie.

 

Jak przebiega współpraca w ramach usługi tworzenia umów we Wrocławiu?

 

 1. Dobór odpowiedniego rodzaju – pomagamy Ci wybrać jej optymalny typ, zgodny z indywidualnymi potrzebami. Tworzymy umowy cywilno-prawne, kupna i sprzedaży, najmu, leasingu, dotyczące zatrudniania (o pracę, zlecenie), a także umowy B2B.
 2. W Twoim imieniu podejmujemy negocjacje z partnerami biznesowymi – bierzemy udział w spotkaniach lub konsultacjach w formie zdalnej, ustalamy sposób jej  wypowiedzenia i inne istotne dla dalszej współpracy kwestie regulujące obowiązki każdej ze stron.
 3. Tworzymy kompleksowy projekt od A do Z – nasi stali klienci często korzystają ze sprawdzonych wzorców, które dla nich wykonujemy.

Skontaktuj się z nami

 

  Zapytaj o sprawę
  Zapoznaj się z naszym blogiem eksperckim

  Jak wygląda spółka osobowa?

  Na naszym blogu znajdziesz ciekawe informacje na temat spółki osobowej.
   

   

  Chcę dowiedzieć się więcej

   

   

  Zastanawiasz się, czy ta usługa odpowiada na Twój problem?


  Skontaktuj się z nami i skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.


  Zadzwoń:+48 784 00 92 60


  lub


  Napisz:kancelaria@cmm-kp.pl