Reprezentowanie stron w postępowaniu sądowym stanowi istotną część naszej praktyki. Radca prawny pomaga we wniesieniu odpowiedniego pisma rozpoczynającego postępowanie, a następnie reprezentuje klienta w całym procesie. Możliwe jest także dołączenie do postępowania już wszczętego na przykład na etapie wnoszenia apelacji, skargi kasacyjnej, kasacji od niekorzystnego wyroku. Z doświadczenia wiemy, że klienci obawiają się sali sądowej i nieprzewidywalności tego, co może się wydarzyć na rozprawie. W takiej sytuacji dobrze jest powierzyć prowadzenie sprawy zaufanej osobie z doświadczeniem, dla której występowanie przed sądem jest niemal codziennością.

Rozprawy sądowe to nasza specjalność

Nie każdy może świadczyć usługi pełnomocnika sądowego. Nasi radcy prawni mają odpowiednie uprawnienia, wiedzę i doświadczenie – mogą pochwalić się uczestnictwem w kilkuset sprawach sądowych zarówno cywilnych, jak i gospodarczych. Przejmując opiekę nad Twoją sprawą, prowadzimy ją kompleksowo: od momentu wszczęcia postępowania, aż do jego zakończenia. Przed stworzeniem pozwu lub wniosku będącego bezpośrednim czynnikiem rozpoczynającym działania sądowe, weryfikujemy Twoją sytuację – nie zawsze bowiem skierowanie sprawy do sądu okazuje się najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Indywidualnie oceniamy potencjalne korzyści i zagrożenia płynące ze skierowania sprawy do sądu, prognozujemy jej możliwe rozwiązania oraz dokonujemy czynności przedsądowych, takich jak wezwanie do zapłaty, odstąpienie od umowy, potrącenie wierzytelności. Gdy dojdzie do ustalenia terminu rozprawy, a wizyta w sądzie jest nieunikniona, reprezentujemy Cię podczas postępowania – niezależnie od tego, w jakiej roli występujesz (składasz pozew lub jesteś pozwany).

Jakie usługi zawierają się w kompleksowej reprezentacji?

Reprezentacja w sądzie sprowadza się do kilku kroków, jakie podejmujemy na kolejnych etapach postępowania. Są to:

  • złożenie pisma wszczynającego postępowania,
  • wspieranie Cię podczas całego postępowania,
  • uczestnictwo w ewentualnych mediacjach – rozmowy z profesjonalnym mediatorem niejednokrotnie pozwalają uniknąć wizyt na sali sądowej i (jeśli ich wynik jest satysfakcjonujący dla obydwu stron) znacznie skracają czas postępowania,
  • branie udziału w przesłuchaniach,
  • pisanie koniecznych pism procesowych,
  • zgłaszanie zastrzeżeń do opinii biegłych,
  • obsługa klientów drugiej instancji na etapie apelacji i przed Sądem Najwyższym.

Spółki w sądzie

Większa część naszej pracy koncentruje się na sprawach firmowych – prowadzisz przedsiębiorstwo i potrzebny Ci pełnomocnik do sądu? Jesteś udziałowcem spółki i pojawiły się komplikacje? Niezależnie od tego, czy występujesz jako członek spółki, właściciel firmy czy osoba prywatna, możesz liczyć na nasze wsparcie.

Nie wiesz, jak wygląda rozprawa w sądzie i martwisz się, że nie będziesz umiał się zachować? Udział w postępowaniu sądowym zawsze wywołuje stres, wymaga poświęcenia czasu na wizyty na rozprawach, a także generuje ogólny dyskomfort. Obecność pełnomocnika dodaje otuchy, może też całkowicie zwolnić Cię z konieczności bezpośredniej wizyty na sali sądowej – jeśli nie musisz składać zeznań, wystąpimy w roli Twojego reprezentanta, żebyś nie musiał przychodzić do sądu.

Radca prawny – kompleksowa opieka nad Twoją sprawą

Nasza kancelaria prawna ma dostęp online do portalu informacyjnego, za którego pośrednictwem uzyskujemy wszystkie dane dotyczące Twojej sprawy. Z wyprzedzeniem znamy terminy rozpraw, a także kontrolujemy kolejne etapy postępowania. Gdy dasz nam pełnomocnictwo do występowania w sądzie, możemy odbierać Twoją korespondencję dotyczącą danej sprawy, abyś nie musiał osobiście angażować się w komunikację z sądem.

Działamy na terenie województwa dolnośląskiego i Wrocławia, jednak jeśli potrzebujesz reprezentacji w sądzie w innym rejonie Polski, również możemy Ci pomóc.

Zapytaj o ofertę

Wypełnienie formularza zajmuje 60 sekund