Tax calculator image

W 2021 roku weszły w życie bardzo istotne zmiany dotyczące opodatkowania spółek komandytowych. Spółki te stały się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), podobnie jak np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej mogą liczyć na nasze wsparcie prawne i podatkowe, analizę ich sytuacji i rekomendowanie dalszych scenariuszy działania (np. przekształcenie, podział, częściowa likwidacja itp.)

Skontaktuj się z nami

Jakie korzyści otrzymasz współpracując z nami przy podatku od spółek komandytowych Wrocław?

 

 • drobiazgowa, indywidualna analiza Twojej sytuacji prawnej i podatkowej w zespole dwóch ekspertów - radcy prawnego i doradcy podatkowego
 • praca na wypracowanej liście kilkunastu dokumentów, po których analizie uzyskasz opis możliwych scenariuszy działania
 • każdy ze scenariuszy zostanie indywidualnie omówiony i skonsultowany w zespole dwóch ekspertów - radcy prawnego i doradcy podatkowego
 • w przypadku zlecenia nam usług prawnych (takich jak np. przekształcenie, podział, częściowa likwidacja itp.) uzyskasz atrakcyjną ofertę, ponieważ nasi specjaliści będą znali Twoją sytuację po przeprowadzonym etapie doradztwa
 • usługi prawne będą świadczone przez kancelarię, która obsługuje głównie spółki prawa handlowego, z wieloletnim doświadczeniem
 • przy współpracy z naszą kancelarią uzyskasz dostęp do grona dalszych specjalistów (notariusze, podmioty zajmujące się wyceną wartości przedsiębiorstwa, księgowi z wieloletnim doświadczeniem, doradca restrukturyzacyjny)
 • wszelkie procesy przeprowadzamy “od A do Z”, aż do osiągnięcia ustalonego na początku celu

 

Chcę zoptymalizować podatki

Czy Twoja spółka potrzebuje naszego wsparcia przy opodatkowaniu spółki komandytowej 2021?

Pomożemy Ci z opodatkowaniem CIT spółek komandytowych we Wrocławiu, jeśli:

 • Jesteś komandytariuszem spółki komandytowej.
 • Jesteś wspólnikiem lub członkiem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która pełni rolę komplementariusza w spółce komandytowej.
 • Zaplanowałeś swoją działalność w formie tzw. spółki z o.o. - komandytowej.
 • Zaskoczyła Cię nowelizacja przepisów dot. podatku CIT.
 • Szukasz scenariuszy dalszego działania, które z jednej strony dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa podatkowego i ochronią Twoją firmę przed nadmiernymi wydatkami.
 • Szukasz wsparcia od doświadczonych specjalistów zajmujących się prawem i podatkami.

 

Skontaktuj się z nami

Co otrzymasz w ramach usługi?

civil-right icon

Doradztwo prawno-podatkowe

schedule icon

Analiza dokumentów korporacyjnych i ksiąg klienta 

analytics icon

Przedstawienie potencjalnych scenariuszy

verification icon

Doradztwo - omówienie wad i zalet poszczególnych scenariuszy 

test icon

Kompleksowa realizacja wybranego scenariusza 

W 2021 roku weszły w życie bardzo istotne zmiany dotyczące opodatkowania spółek komandytowych we Wrocławiu

 

W 2021 roku weszły w życie bardzo istotne zmiany w podatku spółek komandytowych. Spółki te stały się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), podobnie jak np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna. Dla większości klientów przepisy te wejdą w życie w maju 2021 roku. Efektem zmiany jest utrata tak zwanej transparentności podatkowej spółki komandytowej, co oznacza, że jej przychody będą opodatkowane na dwóch poziomach - na poziomie spółki (CIT) i na poziomie wspólników (PIT lub CIT). Oznacza to w praktyce podwójne opodatkowanie przychodów uzyskiwanych przez te podmioty. Zmiany zostały uchwalone w bardzo szybkim tempie, co dodatkowo powoduje, że właściciele spółek komandytowych stanęli przed trudnym wyborem co do dalszych kroków i co do formy, w jakiej ma dalej funkcjonować ich przedsiębiorstwo.
Istnieje szereg rozwiązań, jakie proponuje się właścicielom spółek komandytowych w obecnej sytuacji: przekształcenie w inny podmiot, likwidacja części struktury, podział spółki, wyodrębnienie majątku itp. Każde z nich niesie za sobą ryzyka prawne i podatkowe. Każdy klient znajduje się też w innej sytuacji i efekt nowelizacji może być różny, zależnie od sytuacji danej spółki. Dlatego tak ważne jest przeanalizowanie możliwych scenariuszy pod okiem doradcy podatkowego i radcy prawnego.
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej mogą liczyć na nasze wsparcie prawne i podatkowe, analizę ich sytuacji i rekomendowanie dalszych scenariuszy działania.

 

Skontaktuj się z nami

Współpraca w 9 krokach

Nasza współpraca będzie przebiegać w następujący sposób:

 

 1. Na początku potrzebujemy numer KRS podmiotu, którego ma dotyczyć usługa. Możesz podać go mailem, przez stronę lub telefonicznie.
 2. Następnie poprosimy Cię o przekazanie podstawowych dokumentów korporacyjnych, takich jak umowa spółki, sprawozdanie finansowe. Otrzymasz od nas gotową listę ok. 10 dokumentów, których potrzebujemy do analizy sytuacji.
 3. Wstępnie porozmawiamy o sytuacji Twojej spółki poprzez wideokonferencję z radcą prawnymi i doradcą podatkowym.
 4. Otrzymasz wycenę etapu doradztwa przez kancelarię.
 5. Podpiszemy umowę i rozpoczniemy etap doradztwa prawnego i podatkowego.
 6. Otrzymasz potencjalne scenariusze wraz ze wskazaniem ryzyk, wad i zalet oraz kosztów danego rozwiązania.
 7. Po tym etapie zdecydujesz, czy chcesz z nami realizować wybrany scenariusz.
 8. Podpiszemy umowę na etap realizacji wybranego scenariusza.
 9. Przejdziemy do drugiego etapu, którym jest kompleksowa realizacja danego scenariusza - np. przekształcenie spółki, likwidacja spółki.

Skontaktuj się z nami

 

  Zapytaj o sprawę
  Zapoznaj się z naszym blogiem eksperckim

  consultation image

  Na naszym blogu znajdziesz sprawdzone i przydatne informacje na temat różnych typów spółek. Tutaj poznasz więcej szczegółów dotyczących prowadzenia spółki kapitałowej.
   

   

  Chcę dowiedzieć się więcej o spółkach komandytowych

  Zastanawiasz się, czy ta usługa odpowiada na Twój problem?

  Skontaktuj się z nami i skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

  Zadzwoń:+48 784 00 92 60

  lub

  Napisz:kancelaria@cmm-kp.pl